SLEDUJ NÁS

7 tipov, ako sa starať o svoju kabelku

25. októbra 2015 Kbas Blog

Ženy majú pre kabelky slabosť. Je to jednoducho neodškriepiteľný fakt, ktorý potvrdí každá z nás. A pochopiteľne, kabeliek treba mať čo najviac. Jedna kabelka sa hodí do práce, druhá je ideálna na večernú prechádzku do mesta, ďalšia je zas svojim objemom hotová príručná batožina.

No aj keď ich máme veľa a nové si kedykoľvek rady dokúpime, vždy je nám ľúto, keď o niektorú z kabeliek prídeme. Čo robiť, aby vydržala čo najdlhšie? Poradíme vám, ako na to!

Kabelky striedajte

Hoci máte svoju obľúbenkyňu na každodenné nesenie do práce, skúste ju občas prestriedať s inými kúskami. Každodenným používaním sa kabelka rýchlejšie opotrebuje a nebude tak dlho vyzerať ako nová. Šetrite materiál kabelky tým, že im doprajete čas na odpočinok.

Impregnujte

Hneď po zakúpení kabelky ju naimpregnujte. Zvýšite tak ich vodeodolnosť, za čo budete vďačná najmä počas daždivých dní. Impregnácia vám zaručí tiež vyššiu odolnosť voči nečistotám. Pri impregnácií je ale samozrejme nutné brať ohľad na materiál, z ktorého je kabelka vyrobená.

Kabelku nepreťažujte

Áno áno, my ženy máme za každých okolností obrovské množstvo veľmi nutne potrebných vecí, ktoré so sebou musíme nosiť v kabelke. Výrobcovia kabeliek na to samozrejme myslia, preto ich vyrábajú z kvalitných a pevných materiálov, ktoré vydržia naozaj veľa. Pokiaľ však chcete kabelke zaručiť dlhšiu životnosť, zbytočne ju nepreťažujte. Vyhádžte si z nej nepotrebné veci a potešíte tak nielen materiál na kabelke, ale aj vašu chrbticu.

Čistite

Doprajte kabelke pravidelné čistenie. Hoci sa nemusí zdať extrémne špinavá, ak ju budete pravidelne, v menších časových intervaloch čistiť, bude vyzerať oveľa lepšie, ako keby ju čistíte až keď to bude naozaj nutné. Kabelku ale neperte, stačí ju jemne pretrieť navlhčenou handričkou, alebo jemnou kefou.

Dbajte na uskladnenie

Pokiaľ chcete, aby vaša kabelka dlho držala svoj pôvodný tvar, dávajte si pozor, kam a ako ju odkladáte. Keď kabelku nepoužívate, vyberte z nej všetky veci a uložte ju do skrine tak, aby nebola nikde postláčaná. Ak by ste na nej zabudli niečo ťažké, tvar kabelky by sa mohol nenávratne poškodiť.

Udržujte vnútornú čistotu

Aj keď sú ženy tvory naozaj čistotné, častým nosením predsa len vznikne vo vnútri kabelky neporiadok. Rozsype sa púder, odpadne nejaká tá omrvinka z jedla, alebo potrhá zabudnutá servítka, to všetko sa postupne nazbiera a vytvorí neželaný odpad v kabelke.

Aby ste predišli veľkým nánosom špiny, pravidelne svoju kabelku vyprázdnite a celú ju vysypte. Ideálne bude, ak ju aj povysávate ručným vysávačom.  

Dávajte si pozor

Keď sa budete k veciam správať šetrne, vrátia vám to na svojej životnosti. To samozrejme platí aj pri kabelkách. Napríklad si dávajte pozor, kam kabelku odkladáte. Nepokladajte ju na zem, ale pokiaľ je to možné, odložte ju na stoličku alebo na stôl.

Ak prší, zbytočne ju nevystavujte dažďu, ale skúste aj ju prichýliť pod dáždnik. Pri daždi si dajte pozor aj na farbu a kvalitu svojho odevu. Mohlo by sa totiž stať, že pri navlhnutí farbu “pustí” a zafarbí vašu kabelky.

Ak teda chcete svojej kabelke zaručiť čo najdlhšiu životnosť, dodržujte týchto pár základných rád a výsledky sami uvidíte. Pokiaľ túžite po novej kabelke, o ktorú by ste sa chceli starať, navštívte náš internetový obchod s kabelkami.

7 tipov, ako sa starať o svoju kabelku

od Kbas čas na čítanie: 3 min
0