SLEDUJ NÁS

Čo priniesol New York Fashion Week?

27. februára 2018 osadmin Blog

Týždeň módy v New Yorku už zatvoril svoje brány, no to, čo ukázal, v nás bude rezonovať ešte veľmi dlho. Najhorúcejšie módny trendy priamo z prehliadkových mól sledovali hviezdy svetového formátu, ale aj novinári a fotografi, vďaka ktorým sa môžeme aj my presunúť priamo do centra diania.

Módni návrhári sa aj tento rok poriadne vybláznili a opäť nám priniesli najšokujúcejšie outfity a módne trendy, ktoré budú nasledujúce sezóny vládnuť módnemu svetu. Svoje si medzi nimi nájde vrstvenie, transparentnosť, káro, výrazné farby, satén, ale aj romantické prvky na čomkoľvek. Ktorý z týchto kúskov nebude chýbať vo vašom šatníku?

Káro stále vedie

Návrhárske duo Zadig & Voltaire vsadilo na tmavé farby a mnohé z ich kúskov zdobili práve kocky. Neboli však jediní. Káro sa objavilo na NYFW v rôznych farbách, veľkostiach a v kombinácii s rôznymi inými vzormi. Najčastejšie však vyhrala nesmrteľná sivá spolu s červenou, čiernou a bielou. A je úplne jedno, či sa rozhodnete pre nohavicový kostým, sukňu alebo kabát.

Na romantickej vlne

Austrálska značka Zimmerman poteší všetky ženy, ktoré sú romantické nielen dušou, ale aj oblečením. Tento rok sa návrhári držali neutrálnych farieb s nádychom pastelu a nechýbala ani ružová. Prekvapili však materiálmi, na tých sa poriadne vybláznili. Dôraz kladie značka Zimmerman najmä na ramená, ktoré jednotlivé kúsky buď odhaľujú, alebo zvýrazňujú vypchávkami. Jednotný strih medzi návrhmi nenájdete, ale spoľahnúť sa môžete na to, že romantický nádych nechýba ani jednému.

Zvodné materiály

Japonský návrhár Tadashi Shoji navrhuje krásne spoločenské šaty na všetky príležitosti, z ktorých si vyberie každá žena. Okrem veľkolepých svadobných šiat na móle predviedol aj tieto zvodné večerné šaty, v ktorých spojil všetko vášnivé – zamat, čipku a červenú farbu. Nehovoriac o tom, že tieto šaty aj napriek dĺžke veľa zahaľujú, čím dávajú mužom dostatok priestoru na vlastnú predstavivosť. Tadashi Shoji jednoducho vie, čo žene pristane.

Vzory si rozumejú

Kaia Gerber, mladučká dcéra modelky Cindy Crawford, každého očarila a svoje o tom vie aj americká návrhárka Anna Sui. Kaia zažiarila na móle v outfite plnom vzorov, v ktorom sa snúbia s obľúbenou horčicovou. Všetci návrhári v nadchádzajúcej sezóne hlásajú to isté – kombinujte vzory a nebojte sa toho. My dodávame, že pri tom vôbec nemusíte mať 16 rokov.

Módne trendy sa rok čo rok opakujú, no návrhári nás aj tak neprestávajú prekvapovať. Každá módna prehliadka je zároveň obrovskou šou a predstavením, z ktorej vzídu dokonalé outfity plné inšpirácií. Tak sa nechajte inšpirovať aj vy.

Submit a comment

Čo priniesol New York Fashion Week?

od osadmin čas na čítanie: 2 min
0