SLEDUJ NÁS

Jarný šatník: čo v ňom nesmie chýbať?

14. marca 2018 osadmin Blog

Šatník každej ženy potrebuje občas pretriediť. Jar je ako stvorená na to, aby ste v skrini urobili svieži vietor, ale pokojne to tam môžete prehádzať hore nohami. Nezáleží na tom, či sa riadite najnovšími módnymi trendami, alebo vám na móde nezáleží, no je pár kúskov, ktoré by mala mať v šatníku každá žena.

Biela košeľa, jednoduché modré džínsy, trenčkot, malé čierne, kvalitné topánky a kabelka. Aj takto rýchlo by sa dalo zosumarizovať to, čo vám nesmie chýbať v šatníku. Ukážeme vám, že aj jednoduché kúsky sa dajú moderne skombinovať a ani zďaleka v nich nebudete ako sivá myška.

Jednoduché džínsy

Možno si poviete, že také predsa v šatníku máte. Ale skúste sa tam pozrieť ešte raz. Pod jednoduchými džínsami myslíme také bez dier na kolenách, bez zipsov na vreckách, bez zbytočných švov na stehnách, ktoré možno iba zbytočne pridávajú kilá a najmä také bez spratého vzhľadu. V skratke – potrebujete v šatníku džínsy v jednej farbe s jednoduchými vreckami a strihom, ktorý svedčí vašej postave. Zachránia vás v každej situácii.

Biela košeľa

Kvalitná biela košeľa vám musí sedieť tak, akoby to bola vaša druhá koža. Možno chvíľu potrvá, kým nájdete tú svoju dokonalú, ale určite to bude stáť za to. Biela košeľa je taký univerzálny kúsok, že ju budete chcieť nosiť každý deň. Hodí sa k džínsam, elegantným kostýmovým nohaviciam aj sukni. Navyše ju môžete nosiť takmer počas celého roka a ak sa vám podarí nájsť zaujímavý strih s krátkym rukávom, máte vyhraté aj v lete.

Sveter alebo cardigan

Ak túžite po šarme Francúzky, kvalitný kašmírový sveter alebo jeho predlženú verziu, cardigan, musíte mať vždy poruke. Bojíte sa, že v ňom budete vyzerať o dvadsať rokov staršie? Pozrite sa na štýlové Francúzky, ktorým k tomu stačí červený rúž, baretka a hodvábny šál. So šarmom Parížanky môžete vyjsť na ulicu v hocičom, ešte sa od týchto dám z najromantickejšieho mesta máme čo učiť.

Kvalitná kabelka

Určite nebudeme klamať, ak povieme, že kvalitná kabelka je najlepším priateľom ženy a zároveň jej tajomnou komnatou. Do kabelky sa oplatí investovať, o tom niet pochýb. Najmä väčšie kabelky do práce a do školy zažívajú každodennú kilovú záťaž, ktorú tie menej kvalitné nemusia vydržať. Je už na vás, či to bude skôr hnedá, čierna alebo trebárs bordová kabelka, základ je, aby mala elegantný strih a bola bez zbytočných ozdôb.

Pohodlné lodičky

Máte pocit, že nič také ako pohodlné lodičky neexistuje? Zrejme ste nehľadali všade. V dokonalých lodičkách musíte vedieť pretancovať celú noc bez toho, aby vás niekde tlačili. Najviac využijete klasické čierne alebo béžové, ktoré sa hodia takmer ku všetkému. Výška opätku je už na vás, no myslite na to, že lodičky na platforme môžu na niektorých akciách pôsobiť vulgárne. V tomto prípade platí, že v jednoduchosti je krása.

Nesmrteľný trenčkot

Možno ho poznáte pod názvom jarník alebo jednoducho plášť. Tento kúsok uzrel svetlo sveta v roku 1853 počas Krymsej vojny, no preslávila ho až britská značka Burberry. Pôvodne nosili trenčkoty iba páni, konkrétne dôstojníci, no po prvej svetovej vojne sa dostal aj medzi civilistov, ktorí si ho okamžite zamilovali. Nesmrteľný trenčkot je v béžovej alebo ťavej farbe, ale ak si ho už raz obľúbite, budete ho chcieť vo všetkých dostupných farbách.

Tieto kúsky, ktoré by nemali chýbať v šatníku ženy, z vás urobia elegantnú dámu, no v správnych kombináciách aj mladú rebelku. Pridajte k nim pár kvetov, svieže farby a originálne doplnky a outfit hodný jari je na svete!

foto Pinterest

Submit a comment

Jarný šatník: čo v ňom nesmie chýbať?

od osadmin čas na čítanie: 3 min
0